top of page
Credit: Krists Luhaers

ענת זלמנסון קוזניצוב - במאית ומפיקה

 ענת נולדה בישראל ולמדה קולנוע בלונדון:י 

 London Film School

 

בשנים הראשונות לאחר סיום לימודה, ביימה ענת וידאו קליפים רבים לאמנים ידועים כמו ירמי קפלן וג'ולייטה, וסרטי תדמית לחברות כמו המשביר לצרכן, קלינק ועוד. אבל לאחר שעברה תאונת דרכים מסכנת חיים, היא החליטה להקדיש את כל זמנה לשאיפה ארוכת שנים: לספר את סיפור הוריה בשפה הקולנועית. י

בימים אלו היא מפתחת תסריט עלילתי המבוסס על ספרו של אביה "יומני כלא" ועל סרטה הדוקומנטרי "מבצע  חתונה". כמו כן, יצרה ענת, ביחד עם מרכז לוקשטיין מאונ' בר אילן, פרוייקט המיועד למחנכים בנושא מאבק יהדות בריה"מ

Refusenik Projectי

דבר הבמאית

"

.אני נושאת את השם הכפול של הוריי

מאז שהתחלתי ללמוד קולנוע תמיד ידעתי שאחד הסרטים החשובים שארצה לעשות, פרויקט החיים שלי - סרט על הסיפור של הורי. סיפור משפחה אישי, שהפך להיות חלק מההיסטוריה של כולם.י

כשהייתי קטנה, הסיפור עדיין היה זכור לכולם, אבל במרוצת השנים הוא החל לדהות מהזיכרון הציבורי הסרטים בארץ ובמערב שנעשו על "מבצע חתונה", מתארים רק על קצה המזלג את הסיפור המרתק והמורכב. למרות שיש סרטים רבים בנושא, למעשה הסרט היחידי באורך מלא על הסיפור נעשה ב 2010 ברוסיה. הסרט מכנה את חברי הקבוצה "טרוריסטים" ומכתיב את ההיסטוריה מחדש – היסטוריה שקרית ודמיונית, או כמו שאבא שלי מגדיר את זה "אגדה דוקומנטרית". רק כאשר התחלתי לעבוד על הסרט התחלתי להבין לעומק את משמעות המעשה וההקרבה של הורי וחברי הקבוצה. מצאתי ארכיונים נדירים, ראיינתי בכירים לשעבר בקג"ב הטענו ש"לא היתה בעיה של הגירה בברית המועצות" גיליתי פרטים  וסודות בסיפור שעדיין לא ידועים לכלל הציבור והבנתי שגורל הזיכרון מוטל על כתפי. הסיפור מעורר השראה, ומ"זכיר לכולנו את כוחה של הסולידריות וגם את העוצמה של אדם יחיד שמוכן .לשלם את המחיר למען עולם טוב יותר."י

סשה קליין - מפיק, זכרונו לברכה...

סשה קליין הפקות

 זוכה פרס האקדמיה הישראלית, סשה קליין כבר עבד כמנהל ומפיק מאז עלה לישראל מברית המועצות בשנת 1974. סשה קליין הוא המייסד והמנכ"ל של סשה קליין הפקות בע"מ (1986) - אחת מחברות ההפקה המובילות בישראל. במשך יותר מ- 30 שנים פיתחה החברה והפיקה עשרות סרטים עלילתיים, תיעודיים ותכניות טלוויזיה. סשה מלמד טלוויזיה וקולנוע במסלול האקדמי של המכללה למנהל

בישראל. סרטיו של סשה קליין זכו בפרסים רבים בכמה פסטיבלי קולנוע ישראליים ובינלאומיים 

Guntis Trekteris PRODUCER

Experienced Latvian producer of more than 30 documentaries and 10 fiction films including many award winning international co-productions.
 
Ego Media
Riga-based Ego Media was established by Latvian producer Guntis Trekteris to produce documentaries and fiction for local and international audiences. Credits include: documentaries Beyond The Fear by late Herz Frank (co-directed by Maria Kravchenko), which had its international premiere at HotDocs, 2015; Chronicles of the Last Temple by Davis Simanis and Viestur Kairish's new and ambitious story about the life after the end of world The Invisible City shot on location in  Chernobyl.
Development slate include Vitaly Mansky’s documentary Close Relations, Stanislavs Tokalovs’ debute feature What Nobody Can See, animated documentary by Ilze Burkovska-Jakobsen My Favorite War and many other projects.

Simone Baumann CO-PRODUCER

Simone Baumann is the Executive Producer Dokumentaries of Saxonia Entertainment:

Since its foundation in 1999, Saxonia Entertainment GmbH has primarily stood for non-fiction TV productions. It is one of the most successful TV production companies for fiction and animation in central Germany.

We offer a wide range of productions which span prime time shows, infotainment series, entertainment features, concert recordings, comedies, docusoaps and the telegenic realization of gala-events. Over the years we have expanded our product portfolio with reportages, corporate videos and documentaries, and have subsequently been awarded the German Television Award 2014 in the documentary category for our film "Putins Games,” amongst others.

With our head office in Magdeburg, Saxony-Anhalt and offices in Leipzig and Berlin we are represented in the key media locations of central Germany.

It is our goal to reach and entertain a broad audience with innovative ideas and content. To reach this goal we work cost-efficiently and reliably with highly skilled and motivated associates to bring productions of all kinds to maximum success. 

We predominantly produce TV formats for MDR, but we also count ARD, ZDF, ARTE, BR and Goldstar TV among our satisfied customers.

ברכה זיסמן כהן - עורכת

זוכת פרס העריכה של פורום היוצרים הדוקומנטרי ב 2014, לקטורית בקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה ומרצה ללימודי קולנוע מכללת ספיר ובמנשר בית ספר לאמניות. רשימה חלקית של סרטיה: "הצ'פלינים" (בימוי ועריכה / ערוץ 8, פסטיבל חיפה 2003), "קולות מהבודקה" (פסטיבל דוקאביב, סצ'ואן, פרס עריכה פורום היוצרים הדוקומנטריים), "זבל טוב" (פסטיבל ירושלים, רשות השנייה, פרס ראשון בפסטיבל שנחאי ופסטיבל ריו דה ז'נרו), "היה או לא היה" (פרס האקדמיה לדרמת הטלוויזיה הטובה ביותר 2003, פסטיבל הסרטים בינלאומי וורשה), "חצוצרה בוואדי" (הסרט הטוב ביותר בפסטיבל פנים של אהבה במוסקבה, פרס ראשון בפסטיבל הסרטים הבינלאומי ב 17 בחיפה, פרס האקדמיה לדרמת הטלוויזיה הטובה ביותר, השתתף בלמעלה מעשרים פסטיבלים בעולם) ורשימת הסרטים עוד ארוכה

Please reload

.אני נושאת את השם הכפול של הוריי

מאז שהתחלתי ללמוד קולנוע תמיד ידעתי שאחד הסרטים החשובים שארצה לעשות, פרויקט החיים שלי - סרט על הסיפור של הורי. סיפור משפחה אישי, שהפך להיות חלק מההיסטוריה של כולם.

כשהייתי קטנה, הסיפור עדיין היה זכור לכולם, אבל במרוצת השנים הוא החל לדהות מהזיכרון הציבורי הסרטים בארץ ובמערב שנעשו על "מבצע חתונה", מתארים רק על קצה המזלג את הסיפור המרתק והמורכב. למרות שיש סרטים רבים בנושא, למעשה הסרט היחידי באורך מלא על הסיפור נעשה ב 2010 ברוסיה. הסרט מכנה את חברי הקבוצה "טרוריסטים" ומכתיב את ההיסטוריה מחדש – היסטוריה שקרית ודמיונית, או כמו שאבא שלי מגדיר את זה "אגדה דוקומנטרית". רק כאשר התחלתי לעבוד על הסרט התחלתי להבין לעומק את משמעות המעשה וההקרבה של הורי וחברי הקבוצה. מצאתי ארכיונים נדירים, ראיינתי בכירים לשעבר בקג"ב הטענו ש"לא היתה בעיה של הגירה בברית המועצות" גיליתי פרטים  וסודות בסיפור שעדיין לא ידועים לכלל הציבור והבנתי שגורל הזיכרון מוטל על כתפי. הסיפור מעורר השראה, ומ"זכיר לכולנו את כוחה של הסולידריות וגם את העוצמה של אדם יחיד שמוכן .לשלם את המחיר למען עולם טוב יותר."

Anat Zalmanson Kuznetsov - credit Krists

ענת זלמנסון קוזניצוב - במאית ומפיקה

 
 

 ענת נולדה בישראל ולמדה קולנוע בלונדון:   London Film School

 

בשנים הראשונות לאחר סיום לימודה, ביימה ענת וידאו קליפים רבים לאמנים ידועים כמו ירמי קפלן וג'ולייטה, וסרטי תדמית לחברות כמו המשביר לצרכן, קלינק ועוד. אבל לאחר שעברה תאונת דרכים מסכנת חיים, היא החליטה להקדיש את כל זמנה לשאיפה ארוכת שנים: לספר את סיפור הוריה בשפה הקולנועית "מבצע חתונה", אשר יצא ב 2016 וזכה ב 21 פרסים בינלאומיים.

בימים אלו היא מפתחת תסריט עלילתי המבוסס על ספרו של אביה "יומני כלא" ועל סרטה הדוקומנטרי "מבצע  חתונה". כמו כן, יצרה ענת, ביחד עם משרד ראש הממשלה "נתיב" פרוייקט המיועד למחנכים בנושא מאבק יהדות בריה"מ

שלח את עמי nativ-education.org.il

 
bottom of page